Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси ќе доминираат под кошевите: Сакаат уште еден супер центар?

Лејкерси ќе доминираат под кошевите: Сакаат уште еден супер центар?

Aндре Драмонд одреден период не игра за Кливленд затоа што тимот сака да го трејдува до крајот на преодниот рок на 25. март.

За Драмонд интерес покажаа неколку тимови, а помеѓу нив се и актуелните шампиони Лос Анџелес Лејкерси. Сепак, Лејкерси тешко ќе стигнат до неговиот потпис затоаш то немаат буџет за неговата плата од 28 милиони долари годишно.

Оваа сезона центарот е со просек од 17.5 поени, 13.5 скокови и 2.6 асистенции по натпревар.

Во случај Драмонд да потпише за Лејкерси тие ќе биде веројатно најдоминантниот тим под кошевите затоа што ги имаат Ентони Дејвис, Марк Гасол и Монтрез Харел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Бламажа на Оклахома: Мемфис стигна до најубедливата победа во историјата на НБА!

Тимот на Оклахома влезе во историјата на НБА со највисокиот пораз во најсилната кошаркарск…