Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси конечно заиграа како вистински шампиони, силно блесна Ентони Дејвис! 🎥

Лејкерси конечно заиграа како вистински шампиони, силно блесна Ентони Дејвис! 🎥

Oткако го доведоа во прашање директниот пласман во плеј-офот, Лејкерси конечно го прикажаа своето вистинско лице.

Актуелните шампиони со 123:110 го победија Феникс кој во овој момент е втор тим на Западот и така останаа во игра за директен пласман.

Најдобар во редовите на Лејкерси беше Ентони Дејвис кој натпреварот го заврши со 42 поени и 12 скока. Во редовите на поразениот тим Камерум Пејн забележа 24 поени.

Сега Лејкерси се седми на табелата со 38 победи и 30 порази.

НБА РЕЗУЛТАТИ: Сакраменто – Оклахома, Детроит – Чикаго 96-108, Орландо – Минесота 96-128, Кливленд – Далас 97-124, Шарлот – Љу Орлеанс 110-112, ЛА Клиперс – Њујорк 100-106, Бостон – Мајами 124-130.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денес и официјално ја доби „Златната копачка…