Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси ги покажаа дресовите со кои вечерва ќе играат во чест на Коби ?

Лејкерси ги покажаа дресовите со кои вечерва ќе играат во чест на Коби ?

Лос Анџелес Лејкерси вечерва ќе го игра четвртиот натпревар против Портланд во рамките од првата рунда во плеј-офот. Во овој натпревар тие ќе играат во дресови од Коби Брајант.

Специјалните дресови ќе бидат црни како и неговиот прекар „црна мамба“. Клубот ги покажа и како изгледаат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Серијата на Бруклин од осум победи во низа и дојде крајот, а “виновен“ е одличниот Лука До…