Дома Фудбал Англија Легендата на Јунајтед „удри“ по Ливерпул: Нема да ги гледам дури и да играат во мојот двор!

Легендата на Јунајтед „удри“ по Ливерпул: Нема да ги гледам дури и да играат во мојот двор!

Уште една изгубена сезона е пред Ливерпул, барем кога е во прашање Премиер лигата. „Црвените“ моментално се на 6-то место на табелата со 12 бодови помалку од лидерот Манчестер Сити.

Од друга страна Лестер ги исфрли од Лига Купот, а во Лига на шампиони единствените победи тимот на Клоп ги направи против Марибор.

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рои Кин жестоко го критикуваше клубот од „Енфил“ против кого како играч на „црвените ѓаволи“ ги водеше најголемите битки.

„Тешко е да се водбудите кога го гледате Ливерпул. Искрено, да играат во мојот двор нема да ги гледам. Тие мислат дека играат добро, но останатите гледаат дека тоа не е така. Ќе видете, на крајот на сезоната повторно нема да освојат ништо“, изјави Кин и сигурно ги разбесни навивачите од „Енфилд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…