Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендарниот чичко Дончо го посети својот Тиквеш 📸

Легендарниот чичко Дончо го посети својот Тиквеш 📸


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Денес Македонската фудбалска легенда г-дин Андон Дончевски го посети фудбалскиот клуб ГФК Тиквеш и им посака успех на играчите и стручниот штаб во понатамошниот дел од натпреварувачката сезона.

Од страна на претседателот на ГФК Тиквеш г-дин А.Дончевски доби персонализиран дрес од ГФК Тиквеш.

А.Дончевски е роден во Кавадарци и е првиот селектор на Македонската фудбалска репрезентација и тренер на ФК Тиквеш од 1993-1994.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи работи со полна пареа: Дефанзивец од Словачка е второто засилување!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ На Чаир денес е пре…