Дома Трансфер зона Левандовски: Се надевам дека следната сезона ќе играм заедно со Меси

Левандовски: Се надевам дека следната сезона ќе играм заедно со Меси

Напаѓачот на Барселона, Роберт Левандовски би сакал Лионел Меси да се врати на „Камп Ноу“.

Се погласни се шпекулациите дека Меси на лето може да се врати во Барселона, а Левандовски се надева дека може да игра во тандем со Аргентинецот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Лео Меси и припаѓа на Барселона и сите го знаат тоа. Не знам што ќе се случи, но се надевам дека ќе играме заедно во тимот следната сезона. Би било неверојатно ако тој повторно заигра во Барселона и сите знаеме дека ова е единственото место за него“, изјави Левандовски.

Сепак, враќањето на Меси ќе биде тешка мисија за Барселона, бидејќи клубот има финансиски проблеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…