Дома Останати Кошарка НБА Леброн против Јокиќ може да испише нова историја во НБА

Леброн против Јокиќ може да испише нова историја во НБА

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс од претходно е најдобриот стрелец на сите времиња во НБА лигата, меѓутоа сега е на чекор од 40.000 поени.

За „кралот“ ова би било огромно достигнување до кое може да стигне веќе во наредниот натпревар на Лејкерс во кој ќе играат против Денвер на Никола Јокиќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во овој момент Леброн зад своето име има 39.991 постигнат поен. Изминатата вечер против Вашингтон, натпревар во кој Лејкерс славеше по продолжение тој постигна 27 поени и додаде девет скока. Прво име кај Лејкерс беше Ентони Дејвис со дабл-дабл од 38 поени и 12 скока.

Солиден настап имаше и Виктор Вембањама кој средбатај а заврши со 25 поени, 10 скока, пет асистенции, пет блокади и пет погодени тројки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Милан го купува голгетерот на Леверкузен

Напаѓачот на Баер Леверкузен, Виктор Бонифејс е голема желба на италијанскиот гигант Милан…