Дома Останати Кошарка НБА Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)

Леброн на 15 години играл против Џордан и го – „прегазил“! (ВИДЕО)

Во кошарката често пати луѓето зборуваат и споредуваат за тоа кој е подобар кошаркар од Леброн Џејмс и Мајкл Џордан.

Гласовите веројатно ќе бидат поделени и Џордан и Леброн имаат свои фанови, а исто така и двајцата си имаат и аргументи. Но, постојат сведоци кои зборуваат дека Леброн го победил Џордан кога имал само 15 години, тогаш Мајкл бил во залезот на кариера со 38 години.

Контроверзниот Мета Вордл Пис, повеќе познат како Рон Артест на неговиот Инстаграм профил зборуваше шшто се случувало на дуелот пред 20 години.

„Леброн на 15 години го прегази Мајкл. Ниту еден друг кошаркар на таа возраст не можеше да го победи Џордан. Беше голем и тешко можеше да се задржи“, расакажуваше поранешениот кошаркар на Индијана и Лејкерси.

Зa натпреварот кој му овозможил на Леброн да игра против својот идол нема податоци и видеа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…