Дома Останати Леброн на врвот – ова се топ 10 најплатени спортисти во светот

Леброн на врвот – ова се топ 10 најплатени спортисти во светот

Леброн Џејмс се најде на врвот на листата најплатени спортисти во изминатите 12 месеци.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓На врвот Леброн се најде со заработени 126.9 милиони долари. Ѕвездата на Лејкерси заврши пред Лионел Меси кој инкасирал 122 милиони, на третото место се најде долгогодишниот ривал на Аргентинецот, Кристијано Роналдо со 115 милиони евра.

На листата покрај кошаркарите и фудбалерите се најдоа уште Роџер Федерер, Канело Алварез и Тајгер Вудс.

ТОП 10 НАЈПЛАТЕНИ СПОРТИСТИ

Леброн Џејмс

Лионел Меси

Кристијано Роналдо

Нејмар

Канело Алварез

Стеф Кари

Кевин Дурант

Роџер Федерер

Џејмс Харден

Тајгер Вудс

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Нова наградна игра на MOZZART – „Наплати го најголемото промашување“!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Колку пати имате…