Дома Фудбал Лига на шампиони Лајпциг за помалку од половина час му даде три гола на Клуб Бриж 🎥

Лајпциг за помалку од половина час му даде три гола на Клуб Бриж 🎥

Лајпциг во најефикасниот натпревар досега во Лигата на шампионите за помалку од 30 минути му даде три гола на Клуб Бриж.

Серијата на германскиот тим за почна во 12. минута кога резултатот го отвори Нкунку, пет минути подоцна Форсберг зголеми на 0:2 од пенал. За веќе високи 0:3 се погрижи Андре Силва во 27. минута.

Лајпциг и Клуб Бриж меѓусебе решеваат за тоа кој ќе оди во Лигата на Европа преку третата позиција, првите две места во оваа група се резервирани за фаворитите Манчестер Сити и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

После две години Тоти присуствуваше на „Олимпико“

Легендата на Рома, Франческо Тоти после две години присуствуваше на натпревар на Рома. Тот…