Дома Фудбал Лига на шампиони Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоан Лапорта е оптимист.

Каталонците се борат за второто место во групата, но последните дуели со Баерн не влеваат оптимизам.

„Ова е еден од оние дуели во кој треба да ја заштитиме честа и да покажеме кои сме. Тоа е меч на се или нешто, бидејќи ризикуваме многу. Немам трпение да започне натпреварот“, изјави Лапорта.

„Барселона е клуб со традиција и историја. Сите сакаме да покажеме добри резултати во ЛШ и да се пласираме во следната фаза. Временскте услови не се добри, но тоа не треба да не загрижува“, додаде претседателот на Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…