Дома Фудбал Лапорта обезбеди 340 милиони за касата на Барселона

Лапорта обезбеди 340 милиони за касата на Барселона

Доаѓањето на Жоан Лапорта значи и нов почеток за Барселона поради огромните финансиски пронлеми кои клубот ги има во моментов.

Лапорта веднаш се пушти во работа и во потрага по нови спонзори за клубот, а шпанските медиуми пренесуваат дека се блиску до договор со музичката платформа „Спортифај“.

„Спортифај“ ќе ја наполни касата на Барселона со 340 милиони евра во наредните пет години и наскоро ќе следува потпис.

Барселона претходно склучи договор за спонзорство на ракавите од дресовите за 100 милиони евра за пет години, па овие спонзорства сигурно ќе му помогнат на Каталонците да ги надминат финансиските проблеми.

Барселона спрема реконструкција на тимот, па овие спонзорски договори ќе му помогнат на раководството да направи моќен тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…