Дома Фудбал Англија Лампард ги дочека своите „пет минути“: „Плачејќи“ врати на провокациите од навивачите на Лидс (ВИДЕО)

Лампард ги дочека своите „пет минути“: „Плачејќи“ врати на провокациите од навивачите на Лидс (ВИДЕО)

Легендата на Челзи, Френк Лампард со својот Дерби вчера го победи Лидс со 4:2 и обезбеди место во финалето од плејофот за влез во Премиер лигата на редната сезона.

Лампард со Лидс имаше бурен период оваа сезона кога се појави аферата за шпиунирање со Марсело Биелса. Навивачите на Лидс тогаш пееа песни против легендарниот фудбалер преку кои му прачуваа да престане да плаче.

Сега Лампард ги дочека своите „пет минути“ и после вчерашниот натпревар им „фаќаше“ сеир на фановите кои претходно го исмејуваа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…