Дома Останати Ракомет Лазаров со Нант ќе игра на Ф4 во Келн!

Лазаров со Нант ќе игра на Ф4 во Келн!

Maкедонскиот капитен и селектор Кирил Лазаров со Нант ќе игра на завршниот турнир во Келн во Лигата на шампионите кој традиционално се одржува во германски Келн.

Денес Нант беше поразен во реваншот од Веспрем и македонскиот репрезентативец Дејан Манасков со 32:30.

Меѓутоа ова за унгарскиот тим беше пирова победа затоа што Нант во првиот натпревар дома победи со четири разлика 32:28.

Кире средбата ја заврши со четири гола од десет обиди, Дејан Манасков на другата страна два гола од исто толку обиди.

Место на Ф4 претходно обезбедија ПСЖ и Алборг, најверојатно четвртиот патник ќе биде Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…