Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го предводи идеалниот тим во ЛШ

Лазаров го предводи идеалниот тим во ЛШ


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, го предводи идеалниот тим на деветтото коло во Лигата на шампионите.

Кире Лазаров, одигра брилијантен меч против францускиот шампион ПСЖ и со девет гола од 11 обиди, ја предводеше Барселона до победата 35:32. Блескавата партија на капитенот на македонската репрезентација му обезбеди место во идеалната седумка на деветтото коло, во Лигата на шампионите.

Во тимот на колото место избори и голманот на Вардар, Страхиња Милиќ, но тој со своите 12 одбрани во второто полувреме не успеа да го спречи поразот на „црвено црните“ во Кјелце (27:24).

Тим на деветтото коло во ЛШ
Голман: Страхиња Милиќ (Вардар)
Лево крило: Анхел Фернандез (Ла Риоха)
Лев бек: Сејад Естеки (Динамо Букурешт)
Среден бек: Борис Пукховски (Мотор Запорожје)
Десен бек: Кирил Лазаров (Барселона)
Десно крило: Тим Соренсен (Кристијанштад)
Пивот: Игор Вори (ППД Загреб).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oд денес и официјално: Големите македонски ривали имаат ист спонзор!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ МЗТ Скопје Аеродром е…