Дома Останати Ракомет Лазаров го постигна еден од најубавите голови во колото во Франција 🎥

Лазаров го постигна еден од најубавите голови во колото во Франција 🎥

Нант беше поразен во францускиот шампионат од Лимож, но на овој натпревар одлично одигра Кире Лазаров кој го постигна и еден од најубавите голови во колото.

Лазаров го заврши цепелинот кој го организираа неговите соиграчи, а овој гол го доби четвртото место во топ 5 голови во Франција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …