Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го објави списокот на ракометари за двомечот со Романија!

Лазаров го објави списокот на ракометари за двомечот со Романија!

Селекторот на нашата ракометна селекција Кирил Лазаров денеска го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за претстојната ЕХФ недела (11.03. – 17.03) во која Македонија ќе одигра две контролни средби со селекцијата на Романија и тоа на гости.

Собирот е закажан за 11.03 (понеделник) во 16 часот во Александар Палас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …