Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го објави поширокиот список за квалификациите

Лазаров го објави поширокиот список за квалификациите

Селекторот Кире Лазаров го објави поширокиот список на играчи за квалификациски натпревари за Европското првенство.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Во списокот на Лазаров се наоѓаат „нови“ имиња како Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски, а исто така и Никола Костески.

Македонија игра најпрво со Луксембург на 12 октомври, а четири дена подоцна ќе се соочи против Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ѓорческа продолжува да победува: Ќе игра за нова титула во Грција

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Најдобрата макед…