Дома Трансфер зона Кјаер се повреди, Милан веднаш најде замена

Кјаер се повреди, Милан веднаш најде замена

Милан синоќа го победи Селтик во Лига Европа, но го загуби дефанзивецот Симон Кјаер, кој излезе од игра во 10-та минута поради повреда.

Кјаер е еден од најважните фудбалери на „росонерите“ и оваа сезона е играч со најголема минутажа во тимот, па сигурно неговото отсуство ќе биде голем удат за тренерот Пиоли.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Данскиот дефанзивец има повреда на бутниот мускул и се уште не е јасно колку време ќе пауза, но во секој случај приоритет за Милан во јануари е доведување на дефанзивец.

Прв на листата желбе е дефанзивецот на Шалке, Озан Кабак, па „росонерите“ веќе започнале преговори со неговиот агент.

Кабак веќе му кажал ДА на Милан, па Малдини ќе се обиде да го донесе на „Сан Сиро“ за 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тотенхем пронајде решение за нападот, но ќе треба да плати 100 милиони евра?

По суспензијата на ФА поради обложување на Aјван Тони не му беше лесно да се врати во натп…