Дома Македонски спорт КФМ во сабота ќе го одржи Државното првенство за сениори

КФМ во сабота ќе го одржи Државното првенство за сениори

Карате федерацијата на Македонија го организира Државното првенство за сениори кое ќе се одржи на 27.03.2021 (сабота) во малата сала при СЦ „Борис Трајковски” во Скопје.

За сениорското првенство пристигнати се 111 пријави од 29 карате клуба со вкупно 105 каратисти – сениори, во машка и женска конкуренција, во дисциплините кати и борби.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Според сатницата, турнирот ќе започне во 09:30 часот а финалните натпревари се во 14:00 часот, кои ќе бидат директно пренесувани на каналот на МОК ТВ на следниот линк:

Настанот ќе биде организира без присуство на публика, согласно добиените протоколи од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ФФМ ја одреди цената за влезниците во финалето од Купот на Македонија

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на М…