Дома Македонски спорт Мак ракомет Кушан го напушти Еурофарм Пелистер, Валцер ја плати откупната клаузула

Кушан го напушти Еурофарм Пелистер, Валцер ја плати откупната клаузула

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Томислав Кушан кариерата ќе ја продолжи во Германија.

Битолскиот клуб денес потврди дека бундеслигашот Вецлар ја плати откупната клаузула од договорот на Томислав Кушан.

„Ракометарот доби „зелено светло“ да замине во Германија на медицински прегледи и потпис на договорот со Вецлар. РК Еурофарм Пелистер му се заблагодарува на ракометарот Томислав Кушан за професионалноста во периодот во кој го носеше дресот на клубот и му посакува многу успех во понатамошната кариера. Исто така благодарност и до германскиот клуб за коректниот однос“, соопштија од клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Украина ќе ја пречека Македонија во Киев во квалификациите за Светскиот куп

Украинската федерација ги соопшти првите детали поврзани со организацијата на средбата од …