Дома Фудбал Англија Кутињо: Сакам да уживам во фудбалот, Џерард ме убеди да дојдам во Астон Вила

Кутињо: Сакам да уживам во фудбалот, Џерард ме убеди да дојдам во Астон Вила

Фелипе Кутињо вчера беше претставен во Астон Вила, а истакна дека Стивен Џерард бил најзаслужен за неговиот трансфер во овој клуб.

Џерард одиграл круцијална улога во комплетирање на трансферот на Бразилецот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Разговарав со Џерард, ми објасни како стојат работите во клубот и какви се амбициите. Знам колку е амбициозен и дека секогаш има големи планови. По состанокот со него немав дилеми. Јасно ми беше дека сакам да дојдам во Астон Вила и сакав се брзо да се заврши. Среќен сум што сум тука и едвај чекам да покажам знам на теренот, сакам да уживам во фудбалот“, изјави Кутињо.

Задоволството од трансферот на Кутињо не го криеше и Џерард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…