Дома Македонски спорт Мак фудбал Куп на Македонија: Сигурна победа за Шкендија во Гевгелија

Куп на Македонија: Сигурна победа за Шкендија во Гевгелија

0
skendija

Денес тимот на Шкендија со победа ја започна одбраната на купот на Македонија.

Акутелниот македонски шампион со резултат 2:0 беше подобар од Кожув на негов терен во Гевгелија.

Двата погодоци клубот од Тетово ги постигна во првото полувреме.

Од самиот старт Шкендија најави дека не сака да си прави проблеми. Прво Ибраими го отвори резултатот во 13-тата минута, за потоа Имери во 28 минута да зголеми на 2:0.


Следете го Sportski.mk и на


Во вториот дел немаше поголеми возбудувања Шкендија со сигурна игра ја одржуваше солидната предност.

Оваа победа за Шкендија значеше и пласман во осминафиналето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Несторовски ветува: Гибралтар ќе го победиме за Пандев!

Македонија вчера го победи Лихтенштајн со 0:2 и така стигнавме на чекор од пласман во плеј…