Дома Трансфер зона Кунде се договори со Челзи

Кунде се договори со Челзи

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде е се поблиску до преселба во Челзи, откако ги договорил личните услови со лондонскиот клуб.

Весникот „АС“ тврди дека трансферот на Кунде на „Стемфорд Бриџ“ наводно е многу блиску до релизација, иако Челзи и Севиља имаат треба да договорат уште некои детали.

Челзи и минатото лето направи неколку обиди да го донесе Французинот, но тогаш Севиља успеа да го задржи во своите редови.

„Сините“ ова лето ќе останат без Кристенсен и Рудигер, па сакаат да донесат најмалку еден врвен дефанзивец, а најголема желба е токму Кунде.

23-годишниот Кунде веќе три сезони игра на врвно ниво и е стандарден француски репрезентативец, а трансферот би требало да изнесува околу 65 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…