Дома Фудбал Куман на седум дена пред „Ел Класико“ соопшти лоши вести за Барселона

Куман на седум дена пред „Ел Класико“ соопшти лоши вести за Барселона

Eден од најголемите дерби натпревари во светот е оној помеѓу Реал Мадрид и Барселона и тој ќе се одигра на 24. октомври, а Куман соопшти дека Барселона ќе биде ослабена во овој дуел.

Имено, иако се надеваа Тер Штеген нема да биде спремен за големото дерби. Оваа информација на шпанските медиуми им ја соопшти Роналд Куман кој истакна дека во овој момент не може да се каже кога Тер Штеген ќе биде спремен.

„Не верувам дека ќе биде спремен наредната недела. Нема ниту датум кога би требало да се врати, она што ни преостанува е да го следиме неговиот напредок во опоравувањето“, изјави Куман.

Ќе потсетиме Реал во овој момент е лидер во Примера со 10 освоени бодови, додека Барселона е на петтата позиција со седум бодови и натпревар помалку од својот најголем ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шок за Конте: Без најдобриот против Парма и Реал!

Лоши вести за Антонио Конте, но и сите навивачи на Интер. Ромелу Лукаку во текот на вчераш…