Дома Фудбал Куман најави, Агуеро конечно дебитира

Куман најави, Агуеро конечно дебитира

Барселона утре на Камп Ноу ја пречекува Валенсија во рамките на 9-то коло од Примера.

После две недели пауза и слабиот старт на сезоната ова е натпревар кој Каталонците едностано мора да го добијат за да се стабилизира ситуацијата во клубот, но и на табелата.

Тренерот Роналд Куман најави дека летното засилување Кун Агуеро конечно може да дебитира утре против Валенсија.

„Напредуваше во последно време, во среда на пријателски меч одигра 25 минути. Му недостасува натпреварувачки ритам. Многу е веројатно дека ќе биде дел од тимот против Валенсија“, изјави Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премие…