Дома Фудбал Куман: Да се биде тренер на Барселона е напад на менталното здравје

Куман: Да се биде тренер на Барселона е напад на менталното здравје

Роналд Куман имаше неславна епизода на кормилото на Барселона, а сега застана во одбрана на актуелниот тренер Чави Ернандез.

„Да се ​​биде тренер на Барселона е напад на вашето ментално здравје. Многу е позабавно да се биде играч на Барселона отколку тренер, а Чави, како дете на клубот, секако тоа добро го забележал“, изјави Куман.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Страдав од напнатост и стресот, а за разлика од Чави имав конфликт и со Жоан Лапорта. Чави дојде од Катар и ја презеде Барселона. Тој не беше навикнат на негативниот однос од медиумите и добиваше само пофалби. Но, во Каталонија печатот ви вперува пиштол. Ако работите не одат добро, виновен е тренерот“, додаде Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Teн Хаг бил шокиран со барањето на фудбалерите по поразот од Фулам

Манчестер Јунајтед никако не успева да се врати на славните победнички патеки кога овој кл…