Дома Фудбал Англија Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Минатото лето Челзи направи изенадувачки трансфер откако на Брајтон му плати 70 милиони евра за левиот бек Марк Кукуреља.

Шпанецот стана најскапиот лев бек во историјата, но се уште не ги оправда големите пари кои Челзи ги вложи за него.

Поранешниот француски репрезентативец и легенда на Челзи, Франк Лебев не може да верува дека „сините“ платиле толкава сума за Кукуреља.

„Се надецам дека Рис Џејмс и Бен Чилвел што побрзо ќе се опорават и ќе се вратат во форма бидејќи ни се потребни. Никој повеќе не сака да го гледа Кукуреља“, изјави Лебев.

„Со сета почит кон него, Кукуреља не е доволно добар играч за Челзи. Тоа е едноставно. Лудост е да се потрошат 60-70 милиони на таков фудбалер. Сите гледаат дека тој не е играч од тоа ниво“, додаде Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…