Дома Фудбал Крос: Конечно немам болки и чувството е неверојатно

Крос: Конечно немам болки и чувството е неверојатно

Тони Крос откри низ каков пекол минал во претходните неколку месеци, но и дека сега конечно се чувствува одлично.

Германецот направи пауза затоа што повеќе од половина година играше со болки. Тој одработи неколку тренинзи со остатокот од екипата и се очекува наскоро да биде дел од неа.

Уште во март почнав да чувствувам болки, но не можев да направам пауза затоа што ме чекаа обврски. Бев три недели на одмор и верував дека ќе поминат болките, но тоа не беше така. Сега сум конечно подготвен, немам болки и чувството е неверојатно“, вели Крос.

Крос, Модриќ, Камавинга, Валверде, Касемиро се дел од пеколниот среден ред на „кралевите“ кои оваа година на чело со Карло Анчелоти делуваат многу добро. Реал е лидер со 17 освоени бодови, а во Лига на шампиони стартуваше со победа над Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Официјално: Лаутаро во Интер до 2026!

Aргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез потпиша нов договор со актуелниот италијански шампи…