Дома Трансфер зона Крос без „влакна“ на јазикот: Со еден збор кажа што мисли за трансферот на младиот Шпанец во Саудиска Арабија

Крос без „влакна“ на јазикот: Со еден збор кажа што мисли за трансферот на младиот Шпанец во Саудиска Арабија

Еден од најталентираните шпански фудбалери, Габри Виега иако имаше понуди од европски клубови, се пишуваше за интерес од Барселона, Реал Мадрид, Манчестер Сити, Наполи…на крајот ја избра Саудиска Арабија.

Наполи беше и најсериозен, изгледаше дека Елмас ќе го добие Шпанецот за соиграч, но работите се промениле кога пристигнала богатата понуда од Саудиска Арабија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Свој коментар на овој трансфер даде и Тони Крос кој го опиша трансферот со еден збор: „Срамно“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…