Дома Македонски спорт Мак ракомет Криштопанс поради повреда го пропушта дуелот со Кјелце

Криштопанс поради повреда го пропушта дуелот со Кјелце

Европскиот шампион Вардар успеа да запише триумф против Мешков Брест во Лигата на шампиони, како и победа против Војводина во СЕХА-лигата, но победите останаа во сенка на повредата на Даинис Криштопанс.

Еден од најдобрите во црвено-црниот тим заработи повреда на скочниот зглоб на десната нога.

Тоа значи дека Вардар во сабота нема да може да смета на помошта од Летонецот во мечот против Кјелце во елитното натпреварување.

Вардар во сабота ќе ги одмери силите со тимот на Киелце во Лигата на шампионите, а во составот би можело да биде и Бразилецот Хозе Толедо, кој досега нема настпаено за македонскиот тим поради санирање на повреда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Карантинот не го смирил Џани: Даде гол па ја скрши камерата (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски очигледно едвај чекал да помине карантинот и д…