Дома Трансфер зона Крај на сите шпекулации за иднината на Садио Мане

Крај на сите шпекулации за иднината на Садио Мане

Се поврзуваше Мане со заминување од Баерн ова лето, но тоа нема да се случи.

За Сенегалецот првата сезона во Минхен беше под очекувањата, па се појавија најави дека би можел да ја промени средината. Веднаш се споменуваа клубови од Саудиска Арабија кои летово се и тоа како активни.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сепак, сега се огласи агентот на Сисе, Бакари Сисе кои стави крај на сите шпекулации.

„Не сум слушнал за понуди од Саудиска Арабија. Никој не се сомнева дека ќе остане во Баерн, има договор на три години. Помина една, пред него се уште две и се што можам да кажаме дека останува тука“, изјави Сисе.

Мане минатото лето пристигна во Баерн од Ливерпул, а според „Трансфермаркт“ во овој момент вреди 32 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…