Дома Топ вести Крај на една ера: Бускетс после 15 години ја напушта Барселона

Крај на една ера: Бускетс после 15 години ја напушта Барселона

Како што стојат работите Серхио Бускетс на крајот на сезоната ќе ја напушти Барселона и воопшто нема да преговара за нов договор.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Најавите се дека Бускетс кариерата ќе ја продолжи во Интер Мајами. Овие информации ги тврди каталонскиот „Спорт“.

„Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс на крајот од сезоната ќе ја прифати понудата од Интер Мајами и ќе се пресели во САД. Тој е подготвен за нова авантура на 34 години. Има мала можност Чави да го убеди да остане уште една сезона, но ќе биде многу тешко да ја промени одлуката“, објави „Спорт“.

За Барселона Бускетс дебитираше во 2008 година и со овој клуб освои 30 трофеи. Бускетс е и третиот најтрофеен играч на Каталонците после Меси (35 трофеи) и Андрес Иниста (32) трофеи.

Дресот на Барселона го носеше на 684 натпревари во кои постигна 18 гола и подели 43 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан му ја затвори вратата, Кеси му се понудил на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Италијанските ме…