Дома Фудбал Англија Кој продава најмногу дресови во Англија?

Кој продава најмногу дресови во Англија?

0

Манчестер Јунајтед продолжува и понатаму да биде клубот со најмногу продадени дресови во Велика Британија.

Тоа го покажуваат податоците од најголемиот магазин за спортска опрема „Спорт Директ“. „Црвените ѓаволи“ се далеку пред конкуренцијата со 32% од сите продадени дресови од Премиер лигата.

Второто место е за традиционално најголемиот ривал на Јунајтед, тимот на Ливерпул. „Црвените“ го заземаат второто место со пазарен дел од 21%. Потоа следуваат Арсенал (15%), Челзи (10%) и Тотенхем (8%).

Интересно е дека Њукасл продава повеќе дресови од ѕвездите на Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…