Дома Фудбал Германија Кој дрес е најпродаван во Германија?

Кој дрес е најпродаван во Германија?

0

Еве една информација која е прилично интересна.

Можете ли да погодите кој продаваше најмногу дресови во Бундес лигата во претходните сезони?

Сигурно дека се работи за некој голем германски клуб и да погодивте, тоа е Баерн Минхен. Тоа и не е некоја вест, јасно им е на сите како стојат работите во Германија.

Меѓутоа интересно е што кога во прашање се фудбалерите, најпродаван е дресот на Хамес Родригез.


Следете го Sportski.mk и на


Репрезентативецот на Колумбија одигра солидна сезона во дресот на Баерн каде што настапува како позајмен фудбалер, а се очекува клубот наскоро и во целост да го откупи неговиот договор.

Ако заклучиме според продажбата на дресови тогаш Родригез без дилеми е најатрактивното засилување за минатата сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Видео: Арсенал за едно полувреме ја анулира предноста!

Тимот на Арсенал вечерва на својот стадион брка негатива од еден гол на мечот со БАТЕ Бори…