Дома Фудбал Останато Косово добива спектакуларен стадион! (ФОТО)

Косово добива спектакуларен стадион! (ФОТО)

0

Иако се релативно нови на европската фудбалска мапа, Косово набрзо ќе добие спектакуларен стадион.

Денес од фудбалскиот сојуз на Косово го преставија проектот за нов стадион кој ќе изгледа навистина спекаткуларно.

Оваа година се очекува да започне изградбата на стадионот кој ќе има 30.000 седишта. Според претставениот проект, Националниот стадион ќе има ресторани, хотели, помошни простори, паркови и базени, додека за време на натпреварите на Косов ќе свети во сина боја.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните мом…