Дома Фудбал Германија Коронавирус во Баерн, целата екипа денеска на тестирање

Коронавирус во Баерн, целата екипа денеска на тестирање

Минхенски Баерн се соочува со проблем откако е откриен коронавирус во својот тим.

На вчерашното тестирање пред натпреварот во ЛШ против Атлетико Мадрид позитивен на тестот за Ковид-19 е Серж Гнабри.

Тој откако дознале дека е заразен заминал во изолација. Гнабри нема симптоми, но проблем е што вчера тренирал со остатокот од екипата.

Вечерашниот натпревар на баварскиот клуб не треба да дојде во прашање. Натпреварот Баерн – Атлетико е на распоредот од 21. часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Жињак посвети тетоважа на Марадона 📸

Фудбалскиот свет се уште тагува по Диего Арамандо Марадона, а фудбалерите на најразлични н…