Дома Фудбал Англија Коронавирусот прави проблеми во Англија: ФА воведува нови правила

Коронавирусот прави проблеми во Англија: ФА воведува нови правила

ФА соопшти дека после последното тестирање осум лица се позитивни на коронавирус.

Во прашање се директни учесници во ПЛ оваа сезона, а имињата не се познати.

После ова тестирање ФА ќе бара ригорозни мерки до крајот на сезоната.

Играчите ќе бидат казнувани ако не држат физичка дистанца кога ќе прославуваат погодок. ФА одлучи директно да се казнуваат играчите, не клубот.

Направени се 2.528 тестови на фудбалери и членови на екипата, а сите позитивни и оние кои биле во контакт се наоѓаат во самоизолација.

Новите тестови ФА ги закажа за 10. февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…