Дома Фудбал Коронавирусот „влезе“ и во Барселона

Коронавирусот „влезе“ и во Барселона

Барселона денес соопшти дека во тимот имаат играч кој е заразен со коронавирусот.

Барселона до сега немаше случај на заразен со Ковид 19, освен Пјаниќ, кој беше позитивен уште пред да ги започне подготовките.

Каталонскиот клуб сега соопшти дека Сержи Роберто е позитивен на Ковид 19 и дека се наоѓа во изолација.

Роберто се рехабилитира од повредата и веќе 10 дена немал контакт со своите соиграчи, што е добра вест за клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Интер го следи Јувентус: Ќе го менува грбот и името!

Гигантот од Милан на сите им е познат како Интер, а целото име на клубот од северот на Ита…