Дома Трансфер зона Кореецот од Премиер лигата на чекор до Милан!

Кореецот од Премиер лигата на чекор до Милан!

0

Милан денес ќе потпише договор со Пепе Реина, но „росонерите“ активно работат и на нови засилувања.

Имено, Реина нема да биде единствениот фудбалер кој следната сезона ќе пристигне на „Сан Сиро“ како слободен играч.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е многу блиску до договор со Кореецот од Свонси, Сунг Јонг – Ки.

Договорот на Сунг Јонг – Ки со Свонски завршува на крајот на сезоната, па Кореецот како слободен играч ќе се пресели на „Сан Сиро“.

29-годишниот играч за врска оваа сезона игра одлично во Премиер лигата, а со Милан ќе потпише 3-годишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку тврди: Летово ќе пристигнат големи засилувања во Јунјатед!

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, случајно или намерно, откри дека летово ќе…