Дома Фудбал Останато Конференциска лига: Мурињо може да се врати на Островот

Конференциска лига: Мурињо може да се врати на Островот

После паровите за Лигата на шампионите и Лигата на Европа УЕФА ги извлече и четвртфиналните парови во Конференциската лига.

Во фокусот тука е Жозе Мурињо кој ждребот може да му донесе враќање во Англија. Рома во четвртфиналето ќе игра поротив норвешки Бодо, а ако помине ќе оди на подобриот од дуелот Лестер – ПСВ.

Четвртфиналињата во Конференциската лига ќе се играат на 7 и 14 април, потоа следат полуфиналињата на 28 април и 5 мај.

ПАРОВИ КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА

Лестер/ПСВ – Бодо/Рома

Феенорд/Славија – Марсеј/ПАОК

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…