Дома Фудбал Италија Конте чека само повик од Баерн Минхен

Конте чека само повик од Баерн Минхен

Раководството на Баерн Минхен го губи трпението со тренерот Томас Тухел после трите последователни порази.

Тимот игра лошо, атмосферата во тимот е катастрофална, па Баерн веќе размислува за нов тренер и ја започна потрагата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Според „Билд“, Зидан, кој од 2021 година е без тренерски ангажман, сè уште е главен фаворит за клупата на Баерн Минхен, а подеднакво добро котира и Антонио Конте.

Конте е исто така без ангажман и чека повиок од интересен проект, а е силно заинтересиран да седне на клупата на баварскиот гигант.

„Билд“ пренесува дека Италијанецот е спремен да ги одбие сите други понуди доколку добие понуда од Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…