Дома Трансфер зона Конте со 40 милиони евра тргнува по фудбалерот на Барса?

Конте со 40 милиони евра тргнува по фудбалерот на Барса?

konte

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓За својата желба Италијанецот би можел да плати 40 милиони евра.

Антонио Конте со Челзи сеуште се надева на титула во Англија. Италијанскиот стручњак сега избра фудбалер за кого смета дека би можел да му помогне да остане во трката до самиот крај.

Доколку може да им се верува на шпанските медиуми, Конте во Челзи сака да го доведе Серхио Роберто, фудбалерот од средината на Барсрлон. Роберто под водство на Енрике во главно играше на десната бековска позиција, а оваа сезона добиваше шанса и на својата прирордна позиција на средината од теренот.

Се наведува дека „сините“ за услугите на Роберто би можеле да платат 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ комплетираше две засилувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…