Дома Фудбал Англија Конте: Ние не сме тим, а газдата само си седи во фотелја

Конте: Ние не сме тим, а газдата само си седи во фотелја


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Антонио Конте е се поблиску до отказ во Тотенхем откако после мечот со Саутемптон отворени ги нападна играчите, но и сопственикот на клубот.

Тотенхем испушти предност од два гола и на крајот ремизираше со Тотенхем, па Конте „полуде“ на пресконференцијата.

„Ова не е тим и мора да се соочиме со проблемот. Досега се обидував да ја кријам ситуација и да ја поправам со зборови, но не покажуваме страст. Ние не сме тим, има само 11 играчи кои истрчуваат на теренот. Гледам себични играчи, играчи кои не сакаат да си помогнат и не играат со срце. Мора да имате срце за фудбал, а ние тоа го немаме“, изјави Конте.

„Згора на се, тука е сопственикот кој 20 години седи во фотелја и не освоил ништо. Зошто е тоа така? Дали е виновен клубот или тренерите кои дојдоа од тука во тој период“, праша Конте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…