Дома Трансфер зона Конте има нова мета: Го сака Канте во Интер

Конте има нова мета: Го сака Канте во Интер

Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а денес италијанските меидуми пишуваат дека желба на Италијанецот Н’голо Канте од Челзи.

Италијанците пишуваат дека иднината на Канте во Челзи е неизвесна па може да биде продаден. Конте според информациите е воодушевен од квалитетите на Французинот кој одлично го познава затоа што двајцата соработуваа на „Стенфорд Бриџ“.

Сезонава Конте одигра 27 натпревари во Челзи и од кога дојде Лампард е уште повеќе стандарден. Се шпекулира дека Челзи и би го продал, но само за висока сума.

Претходно Канте се поврзуваше и со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Санчо со последната изјава стави крај на сагата со трансферот во Јунајтед

Eдна од главните трансфер теми до сега во преодниот рок беше можниот трансфер на Џејдон Са…