Дома Останати Конор не знае што прави – борбата со Порие не е одложена!

Конор не знае што прави – борбата со Порие не е одложена!

Два дена откако Конор Мекгрегор објади дека нема 10. јунји да се бори со Дастин Порие стигна официјална потврда од УФЦ за оваа борба.

Борбата ќе се одржи и тоа е нешто што не може да се промени. Иако Мекгрегор го навредуваше Порие и порачуваше дека нема ништо од нивната трета пресметка нешто се променило во овие два дена или пак Ирецот само сакаше да привлече внимание како и многу пати до сега.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Започна нова ера во УФЦ: Оливеира е нов шампион🎥

По заминувањето на Хабиб Нурмагомедов во пензија, појасот за шампион остана без сопственик…