Дома Останати Кошарка НБА Конечно: Познато каде ќе игра Дурант следната сезона

Конечно: Познато каде ќе игра Дурант следната сезона

Откако побара трејд, медиуми во САД многу пишуваа за иднината на Кевин Дурант и потенцијалните трејдови, но на крајот од тоа нема да има ништо.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓



Дурант денес разоварал со Стив Неш, присутни биле и претставници на едната и другата страна, а на крајот е донесена одлука – Дурант останува!

Двократниот шампион на НБА лигата има веќе 33 години, а во текот на својата кариера играше за Сител Суперсоникс и Оклахома (станува збор за еден тим), Голден Стејт и Бруклин.

Беше МВП во 2014 година и четири пати најдобар стрелец во првенството. Има и четири злата со репрезентацијата на САД.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дебакл за Голден Стејт: Њу Орлеанс ги победи со 45 разлика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голден Стејт дож…