Дома Фудбал Италија Конечно: Марота откри зошто го напуштил Јувентус!

Конечно: Марота откри зошто го напуштил Јувентус!

0

Одлуката Бепе Марота да го напушти Торино кон крајот на 2018 година одекна на Апенините.

Италијанецот беше еден од симболите на враќањето на Јувентус на победничките патеки и со Андреа Ањели соработуваше цели осум години.

Марота го напушти Јувентус на полусезоната и набрзо се пресели во таборот на лутиот ривал на „старата дама“, милански Интер.

„Беше време за промени со мене пристигнаа и менаџери кои беа спремни да превземат поголема одговорност и самата компанија одреди генерална промена на крусот на работење. Меѓутоа мислам дека таа промена би можела да оди во подобра насока“.

„Ќе го цитирам Нелсон Мендела: „Во животот никогаш не губите. Или победувате или учите“. Во мојот случај, додека една врата се затвори, друга се отвори“, изјави Марота за италијанското радио „Секоло“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …