Дома Македонски спорт Мак фудбал „Комити“ помагаат во Кочани!

„Комити“ помагаат во Кочани!

Градот Кочани вчера беше погоден од еден од најголемите пожари, огнот стигна и до куќите, па потребна беше помош од сите страни.

Навивачката група „Комити“ веќе излезе на терен каде што помага и повика и другите да го направат истото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…