Дома Македонски спорт Мак фудбал „Комити“ в недела на собир – пред „Град Скопје“

„Комити“ в недела на собир – пред „Град Скопје“

Вардаровите навивачи „Комити“ в недела пред гостувањето кај Брегалница во Штип ќе имаат собир пред просториите на Град Скопје.

Причината за ваквата одлука на „Комити“ е симболичен протест поради не спроведувањето на веќе изгласната одлука за помош од 15 милиони денари за ФК Вардар.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Во недела, собирот пред гостувањето во Штип, ќе започне пред просториите на Град Скопје.

НЕКА СЕ ЗАПРАШААТ ЗОШТО!

За ова гостување нема да има организиран превоз, одиме во сопствена режија!

Организирај се и дојди во Штип – игра Вардар!

Собирот започнува во 12:00ч

Поаѓање: 13:00ч

ФК Брегалница – ФК Вардар

01.10.2023 | 14:00ч“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …